Закрыть
Все сервисы

А знаєте чому в старому російському правописі в словах, що закінчувалися приголосною після неї ставили "Ъ"?   Вопрос закрыт

Ответов: 2 Политика, общество, история 3685 дней назад
Андрій (Академик)
Росія прийняла правила правопимсу з Граматики словеноруської Мілентія Смотрицького без адаптації під особливості російської мови, бо виконати цю роботу, через майже поголовну неписьменність було нікому. Вищевказана граматика була складена для української мови, а в українській мові приголосна в кінці слова майже завжди пом'якшена. Тому раніше, замість того, щоб писати після кожної приголосної в кінці слова м/який знак, ставили твердий знак в тих винятках, коли приголосний в кінці слова твердий.
В російській же мові, приголосні в кінці слова як правило тверді і твердий знак в кінці слів доводилося ставити майже постійно! Тільки в 1918р. нарешті українську граматику остаточно адаптували під рос. мову, прибравши твердий знак в кінці слів що закінчуються на приголосну.
Але адаптація і досі не повна, адже в рос. мові є чимало слів, які пишуться так як в українській мові, а вимовляються інакше (найпоширеніший приклад написання і вимова слова "молоко"). В принципі процес приведення рос. граматики у відповідність з вимовою варто б продовжити, але тоді тяжко буде казати про те, що українці це ті самі рускіє. От і страждають рускіє діти через імперську ідею!
Осокір - "Ять" це наше "Ї"! Якщо в українському варіанті слова "Ї", то в російському на тому місці ставили "ять", яке читалось як "Є". Це теж з подачі Смотриького, адже правила правопису українські, а використовували їх для російської мови.
К-18 - Я кажу про 17 сторіччя, коли власне і було вперше впроваджено правопис в рос. мові! Тоді в Україні грамотними були майже всі, навіть жінки, що особливо дивувало иноземців (Боплана зокрема).
А існування в імперіі довело українців в кінці 18 сторіччя до того стану про який ви пишете, навіть кріпацтво нам братня Росія подарувала!
Ответов (2)
К-18 (Школьник)   3689 дней назад
Количество неграмотных на Украине существенно превышала число таковых в России ( источник - докладная генерал-губернатора Украины П.румянцева - Екатерине). Это опровергает изложенную теорию.

Осокир, если не смог понять, так может и диссер в итоге пришлось покупать, нет?
Осокір (Академик)   3689 дней назад
Працюючи над дисертацією, читав немало текстів, друкованих за старою російською орфографією, але так і не зрозумів, де треба ставити "е", а де "ять", де пишеться "и", а де "і". Не дивно, що серед росіян було так багато неписьменних.
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь